seo da trafik kurallari ve onemi

Seo Da Trafik Kavramının Önemi Nedir

Seo kelimesinin manası yalnızca arama motoru optimizasyonu değildir. SEO kelimesine 2014 yılından farklı anlamlar verilmeye başlandı. SEO sitesi arama motorları için optimize ederken aynı zamanda kullanıcılar için de optimize etmek anlamına gelmektedir. Sitede ziyaretçilerin ortalama kalma sürelerinin önemi Google’ın SERP arama sonuçları açısından belirlediği 200 kriter arasında daha da artış göstermektedir. Site içi optimizasyonları kullanıcılara yönelik de yapılıyorsa doğru bir SEO yöntemi haline gelmiş anlamına gelmektedir.

SEO bir diğer ifade ile bu alanda çalışanlara yönelik olarak tanımlanmıştır. Arama motoru optimize edici olarak nitelendirilmekte, bu sektörde çalışanlara da SEO denilmektedir. Bu Sektörde SEO uzmanı, SEO danışmanı kavramları daha sık kullanılmaktadır. Fakat Google için hem optimizasyon hem de optimize eden kişi manasına gelmektedir.

Seo Ziyaretçi Trafiği Neden Önemlidir?

Web sitenizle alakalı olarak yaptığınız ya da yapacağınız her şeyin belli başlı sonuçları vardır. Bu açıdan seo da trafik kavramının önemi nedir neler yapılması gerekmektedir gibi birçok soru ile karşılaşılmaktadır; Yeni sayfalar eklemek, yeni bir tasarım, yeni düzenlemeler yapmak, altyapı değişikliği vb. eylemler, öncelikle belli bir maliyet ile ifade edilmektedir.

Sitenizde herhangi bir değişiklik yapmak istediğiniz zaman ve belli miktarda para harcanması gerekmektedir. Dolayısıyla seo da trafik kavramının önemi nedir sorusu önem arz etmektedir. Ayrıca sitenizi kullanıcılara ulaştırma konusunda yapabilecekleriniz çeşitli hususlar vardır. Ve bu açıdan da zaman ve biraz para harcamanız gerekebilir.

Ziyaretçi trafiğinin çok yoğunluk gösterdiği zamanlarda seo da trafik kavramının önemi nedir gibi sorularla analiz ederek, hangisinin daha verimli ve daha ekonomik olduğu kullanıcıların bir Web sitesinde doğal bir arama aracılığıyla ulaşmasının daha verimli ve daha tasarruflu olmaktadır.

Site İçi Optimizasyon

Site içi optimizasyon bir sitenin arama motoru fonksiyonları tarafından daha hızlı ve doğru taranması veya arama sonuçlarına yansıtılması açısından önemli bir husustur.  Site içi optimizasyon yapıldığı takdirde, dikkat etmeniz gereken başlıca kriterler vardır; başlıkların seçilmesi, Meta description veya meta keywords etiketleri, H Tag hiyerarşisi Kelime yada kod oranları, sef URL site krokisinin oluşturulması, Anahtar kelimelerin planlaması, Özgün ve yeterli içerikler. Gibi fonksiyonlara dikkat edilmesi gerekmektedir.

Site Dışı Optimizasyon

Site dışı SEO çalışmalarında site içi optimizasyonu koyulması gerekmektedir. İçeriklerin doğru yazılmış ve yeterli olması internette kaynak gösterimini daha hızlı hale getirebilmektedir. İçeriğe verilen önem site dışı SEO çalışmaları için hem vakit hem de nakit kazancı sağlamaktadır.  Site dışı optimizasyonun temel faktörü backlink denen kavramı vardır. Backlinklerinizin içerikle alakalı veya güvenilirlik açısından iyi puan alan sitelerden gelmesi çalışmalarınızı sürdürdüğünüz site için büyük bir fark oluşturacaktır.  Sosyal medya hesaplarından kazanç elde ettiğiniz backlinklerin önemli ise paylaşımların üzerinden tıklanarak sitenize ulaşılması ile doğru orantılı olmaktadır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir