Web dünyasında kullanıcıların marka ve ürünlerini tanıtımını yapmak için yazılımsal olarak yapılan tasarıma verilen isimdir.

Kurumsal Web Tasarım Hizmetleri Nedir?

İnternetin her geçen gün daha da yaygınlaşması ile sitelerin kalıcı olabilmeleri daha önemli olmaya başlamıştır. Kurumsal firmalar bu sebep ile internet site tasarımı ve diğer aşamalarda çok daha özenli olmaları gerekmektedir.

 Peki kurumsal web tasarım hizmetleri nedir dediğimizde aklımız ne gelmelidir?

Kurumun internetteki temsilcisi web sitesidir. Bu sebep ile sitenin de her yönden kusursuz olması geri dönüşüm konusunda etkili fazla olacaktır. Bu sebep ile de konu ile ilgili deneyimli firmalardan destek almak önem arz etmektedir.

Kurumsal Web Tasarım Özellikleri Nelerdir?

En önemli özelliği sade ve işlevsel olmasıdır. Tasarımı sade renkleri gözü yormayacak şekilde seçilmelidir. Logosu firmayı temsil etmelidir. Web sitesi bir firmanın kurumsallığını da yansıtmaktadır. Bu sebeple markanızı eş değer kaliteli ve profesyonel bir web sitesi lanmanınız açısından büyük önem taşımaktadır.

Site sayfaları hızlı açılmalıdır. Bu sebep ile işinin ehli programcılar ile çalışılmalı kodlamada gereksiz fazla kod yer alarak sayfa büyüklükleri çoğalmamalıdır. Siteye konulacak olan görseller çok iyi bir şekilde optimize edilmeli ve doğru formatlarda siteye yüklenmelidir. İlgili cache yani ön bellekleme programları ile site sıkıştırılmaldır.

SEO hizmetlerinin çok iyi uygulanması gerekmektedir. Arama motorlarında hedef kitlenin aramasında mutlaka üst sıralarda görünmesi sağlanmalıdır. Bu konuda deneyimli kişilerden uzmanlık alınması gerekmektedir. Google algoritmasına uygun optimize edilmiş web yazılım hizmetleri almanızda fayda var.

Çalışmayan link kesinlikle olmamalıdır. Bu konuda site içerisindeki resimlerin, formların, sayfaların sürekli olarak çalıştığı ve açıldığı konusunda kontroller yapılmalıdır.

Metinlerin arka planları gözü yormayacak şekilde tercih edilmelidir. Tercihen beyaz veya gri gibi.

Tasarladığınız web sitesinin mobil uyumunun da kusursuz olması gerekmektedir. Burada bahsedilen mobilde sadece ölçek olarak azalması kastedilmemektedir. Dizayn olarak ta mobil cihazlara uyumlu hale gelmesidir.

 Bu özellikler kurumsal web tasarım hizmetleri nedir sorusunun cevabı gibidir. Bu özellikler tam uygulandığında fark yaratmaya başlarsınız.

 Kurumsal Web Tasarımı Ne gibi Faydalar Sağlar?

  •  Müşterilerinizin kolaylıkla sitenize ulaşmasını sağlar.
  •  Firmanızın daha güvenli bir algı oluşturmasını sağlar.
  •  Müşterilerinizin aklındaki kurumsallık algısı pekişir.
  •  Doğru ve iyi bir tasarım ile rakiplerinizde bir adım önde olabilirsiniz.

Bu yazıda sizlere kurumsal web tasarım hizmetleri nedir sorusunun cevabını aradık. Umarız faydalı olmuştur.

Bir sonraki yazımız için linke tıklayınız. https://www.bakirkoywebtasarim.org/seo-uyumlu-makale-nasil-yazilir/

 

Backlink Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar Nelerdir?

Otoriter Backlink kavramı bir web sitesinin vazgeçilmezleri arasında yer alan temel unsurların başında gelmektedir. Ancak web sitemize faydası olduğu kadar da bilinçsiz ve yanlış kullanımlar durumunda Google sıralamamızda bizleri oldukça kötü şekilde etkileyebilir. Günümüzde özellikle seo kavramını ayrılmaz parçası olarak karşımıza çıkan link alışverişi gün geçtikçe farkındalıklar kazanmıştır. Özetlemek gerekirse her siteden bize gelen “inbound linklerin nitelik ve nicelik özellikleri” büyük önem taşımaktadır. Otoriter Backlink alışverişi sırasında üzerinde durulması gereken unsurlar şu şekilde açıklanabilir.

  • inbound Backlink Otoriter Olması

Bunun anlamı sizin sitenize referans olan başka sitenin alanında otoriter ve kaliteli web sitesi olması gerekmektedir. Kaliteden kastımız güncel olan, sürekli yeni içerikler girilen, trafik (hit) oranları yüksek olan, fazla outbound link yapısına sahip olmayan yaşı olan web sitesi olmalıdır.

  • Otoriter Backlink de Sektörel Uyum Şart

Alınan her backlink kendi sektörünüzle örtüşmek zorundadır. Farklı ilgi ve alan dışı gelen referans linklerin sitenizi fayda değil zarar vereceğini bilmeniz gerekir. Google gözünde sadece manipülasyon yapan duruma düşebilirsiniz.

  • Kaliteli Otoriter Backlink Link Mimarisi

X sitesinden alınan “inbound backlinklerin”  sizin firmanız kadar kaliteli hatta sizden daha sağlam ve güçlü içeriğe sahip olması gerekmektedir. Aksi halde yukarıdaki diğer maddeler gibi size büyük zarar verecektir.

İçte bu sebeple link alışverişi yapılırken yukarıdaki temel maddeler dışında güncel, hit anlamında üst düzey olan, otoriter sitelerden alışveriş yapılmalıdır. Evet link inşası günümüzde halen temel seo yöntemlerinin başında gelmektedir. Ancak burada önemli olan alınan inbound backlinklerden sitenize gelen trafik gelip gelmemesi durumudur. Daha sonra eğer trafik geliyorsa bu trafiğin süreklilik arz etmesi gerekmektedir. Son olarak da siteye gelen ziyaretçinin site içinde kalma süresi Google da seo açısından çok ama çok büyük değer taşımaktadır. Eğer bu özelliklerden yoksun inbound link size verilmiş ise o zaman çok sıkıntılı durumlar sizleri bekliyor olacaktır.

Otoriter Backlinklerin Nicelik Değil Nitelik Yapısı Önemlidir!

Trafik gelmeyen bu alışveriş sizi giderek içinde çıkılmaz Google sandbox gibi cezalarla karşı karşıya bırakacaktır. Unutmayın linklerin sayısı değil niteliği büyük önem taşır. Bu da yukarıda belirtilen özelliklere sahip olması dışında davranış modellerinin size katacaklarıyla bağıntılıdır.

Klasik backlink edinme yöntemleri arasında dizin sitelerine kayıt, sosyal imleme sitelerine sitenizi ekleme, sosyal medya araçlarını düzenli kullanımı fotoraf ve pdfler üzerinden gelen backlinkler, paravan bloglar zincirleri ve oluşturulan kaynak sitelerin önemi yukarıda anlatılan değerler ölçüsünde anlam taşımaktadır. Bunlar dışında kalan şartlarda spam niteliği temel faktör olarak karşımıza çıkacaktır.

Blog zincir ağları oluştururken dikkat edilmesi gerekenlerin başında düzenli ve sürekli kaliteli özgün içeriklerin girişinin yapılması gelmektedir. Seo için değil de organik doğal bilgi verici paylaşımlar bloglarınızı gerçek manada değerli kılmaya yetecektir.

Bu durum kaynak sitelerde içinde geçerlidir. Aşırı dizin ekleme ve sosyal imlemelerden kaçınmalı sosyal medya araçlarını kaliteli şekilde profesyonel ve kurumsal mantıkla yönetmelisiniz. Özetle kullanıcı odaklı onu doyuran ve tatmin eden içerikler üreterek web sitenizde daha fazla vakit geçirmesini sağlamalısınız. Dediğim gibi backlinklerin sayısı niceliği değil niteliği ve oradan size gelen davranış modelleri büyük önem arz eder.

Bir sonraki yazımız hakkında bilgi almak için linke tıklayınız. https://www.bakirkoywebtasarim.org/seo-uyumu-icin-anahtar-kelimeli-icerikler/

backlink kavramı

İnternet Sektöründe Bulunan En İyi Firmalar

İnternet günümüzde herkes tarafından kullanılan ve artık işlerin neredeyse tamamının bu yapı üzerinden yürüdüğü bir sistemdir. Sadece bilgisayarlarda değil akıllı telefonlarda, tabletlerde ve televizyonlarda dahi kullanılır bir duruma gelen internet bilgi akşınında her zaman ve her yerde kesintisiz bir şekilde sağlanmasını mümkün kılmaktadır.

İnternet Sektörü ve Önemi

İnternet önceden sadece sanal ağ üzerinde bilgi edinme veya çoğunlukla oyun için kullanılsa da günümüzde neredeyse tüm devlet daireleri ve uluslararası bağlantılarda da kullanılmaktadır. Kurumların kendi arasındaki iletişimlerinden vatandaşların resmi evrak ihtiyaçlarının giderilmesine kadar her alanda internet vardır.

Tek bir tuşla dünyanın diğer ucundaki bilgilere erişmeyi de imkanlı hale getiren internet kullanımı sürekli bir şekilde artış göstermektedir. Sayısal verilere baktığımızda ülkemizde internet kullanan kişilerin oranı %67 civarındadır. Bundan dolayı sektör de bulunan internet sağlayıcı firmalarda kendilerini geliştirmek ve sürekli yenilemek durumunda kalmaktadır. Bu rekabet gün geçtikçe hem servis ağının genişlemesine hem de kalitesinin artmasına neden olur.

İnternet Sektöründe Yer Alan Firmalar

İnternet servis sağlayıcı firmalar ülkemizde çok fazla sayıda olmasa da gün geçtikçe artmaktadır. Kimi şirketler bu doğrultuda kendi alt yapılarını kullanırken bazı firmalar diğer şirketlerin alt yapılarını tamamen veya kısmen kullanmak sureti ile de hizmet vermektedirler. Sektörün önde gelen firmalarından kişilerin beklentisi tabi ki yüksek hızlı, kesintisiz ve servis ağının geniş olduğu bir hizmet sağlayıcı olmalarıdır. 2019 yılı girene kadar bir diğer belirleyici faktör de adil kullanım kotası olmuştur ancak yılbaşından itibaren bunun kaldırılması ile tüm firmalar bu konuda eşit duruma gelmişlerdir.

Türkiye internet dağıtım sektöründe yer alan kurumlar incelendiğinde tek bir firma en iyi olarak nitelendirilemez. Çünkü hepsinin bir diğerine göre avantajları ve dezavantajları vardır. Ancak genel olarak bakıldığında fiber ve ADSL bağlantı olarak nitelendirilen türlere sahip internet sektöründe bu iki altyapıya da kendileri sahip olan firmalardan bir tanesi Türk Telekom TTNET, diğeri ise TÜRKSAT’tır.

Bunlar dışında hizmet veren firmalardan Turkcell Superonline, Vodafone Net ve Turknet ise fiber ağlarda kendi alt yapılarını ADSL bağlantılarda ise Türk Telekom altyapısını kullanırlar. Ancak servis ağına bakıldığında Turkcell Superonline diğerlerine göre çok daha ileri konumda bulunmaktadır. Bunlar dışında iki ağ alt yapısını da farklı firmalardan alan servis sağlayıcılarda bulunmaktadır. Bunlardan birisi Digitürk İnternet, diğeri ise D-Smart İnternettir.

Bir sonraki yazımız hakkında bilgi almak için linke tıklayınız. https://www.bakirkoywebtasarim.org/backlink-alirken-dikkat-edilmesi-gereken-unsurlar-nelerdir/